0
TÜRKİYE’NİN HER YERİNE KARGO 9,90 TL. - 200 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ!
 • TÜMÜ
 • Glucosamine

  Glucosamine - Glukozamin

  Glikozamin, glikozun modifiye edilmesiyle oluşan bir şeker olup, vücutta kıkırdak yapı yenilenmesinden sorumlu bir molekül olan glikozaminoglikon yapımında prekür (ön madde) olarak kullanılmaktadır. Bu tekrarlanan şeker üniteleri aynı zamanda, kemik, eklem, eklem sıvısı ve tendon yapımından da sorumludur. Bu özellikleri dolayısıyla, sentetik olarak üretilmiş glikozaminin, bir yolla vücuda sokulması halinde, normal glikozamin görevini üstlenerek, hasarlı eklemi tamir edeceğine inanılmaktadır. İki değişik kimyasal yapıda üretilmektedir. Bunlar glikozamin sülfat ve glikozamin hidroklorittir. Her iki formun da kullanıldığı doz uygulaması genellikle günde iki defa olmak üzere 400-1000 mg civarındadır. Oral yolla alındığında, yaklaşık 4 saat sonra konsantrasyon tepe noktasına ulaşmakta ve 24 saatlik bir süre sonunda kaybolmaktadır. İnsanda kullanımı 40 yılı aşkın bir süredir bilinmekte olup, herhangi bir yan etkisinden bahsedilmemektedir. Vücutta doğal olarak üretimesi beklenir ancak gereken oran yaşla beraber azalmaktadır. Sentetik olarak üretilen glukozamin ise balık kıkırdağı kullanılarak üretilmektedir. Avrupa Ulusal Tıp Akademileri Enstitüsü, glikozamin sülfatı osteoartirit tedavisi amacıyla 1960 yılından itibaren kullanıma sokmuştur.

  Referans: (Prof.Dr. N.Gürdal ALAEDDİNOĞLU Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoteknoloji Araştırma Birimi ve Effects of Glucosamine Sulfate on 6-Month Control of Knee Osteoarthritis Symptoms vs Placebo and Acetaminophen: Results from the Glucosamine Unum in Die Efficacy, G Herrero-Beaumont, JA Romn, MC Trabado, FJ Blanco, P. Benito, E. Martin-Mola, J Paulino, JL Marenco, A. Porto, A Laffon, D Arajo, M Figueroa, J Branco, J Diaz. JOHN HOPKINS UNIVERSITY ARTHRITIS CENTER. www.jhu.edu)

 • Mobilite
 • Güvenli
 • Hızlı Kargo
 • Kolay İade
 • Güvenli Ürün
 • Ürün Danışmanı
DERMODAY DÜNYASI
DERMODAY DÜNYASI
Her insan dış görünüşü ve fiziksel özellikleri ile birbirinden farklıdır. Güzellik algısı ülkeden ülkeye, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kozmetik ürünlere gösterilen tercihler kişiler arasındaki farklılığı ifade eder.
DERMODAY ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI: 0 800 314 10 26