0
TÜRKİYE’NİN HER YERİNE KARGO 9,90 TL. - 200 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ!
 • TÜMÜ
 • Copper Peptide (Tripeptide1)

  Bakır Peptid. Bakır Peptit. Bakır peptidleri. AHK-Cu. GHK-Cu. GHK Copper. AHK Copper:

  Mikro (Nanosome) ölçekli amino asitlerin 2 bağlı bir yapıda bakır iyonları ile moleküler bağ kurarak bir araya gelmesiyle oluşan bir peptid grubudur. Toz halindedir ve rengi turkuaz mavisidir. Suda çözünebilir, farmasötik ürünlerde bu çözelti kullanılmaktadır. Phenoxyethanol %0,2 ile korunur. Bakır, demir ve çinko ile birlikte insan vücudu, enzimler ve hücresel yapı bakımından en gerekli taşıyıcı elementlerden biridir. Dokuların onarılması, saçların gelişimi ve diğer bazı biyolojik aktiviteler bakımından bakır anahtar rol oynar. Birçok bilimsel in-vivo ve in-vitro çalışması, bakır peptidlerin GHK-Cu ve AHK-Cu (L-ananyl-L-histidyl-L-lysine-Cu+2) yetişkin erkeklerde terminal saç büyümesini artırdığı ve ayrıca folliküler hücre proliferasyonunu uyarıcı etki oluşturduğu gözlenmiştir. Ayrıca cilt üzerinde yaşlanma karşıtı etkisi bir çok bağımsız araştırmacı tarafından rapor edilen ve yine bir çok bilimsel çalışmada plesebo dan farklı sonuçları numerik olarak ölçülebilen aktiflerden biridir. Bakır peptid son derece selektif bir aktiftir ve ancak ileri teknoloji ile üretilebilmektedir.

  Bakır Peptidlerinin, Copper PCA ile kimyasal bir benzerliği yoktur. Copper PCA, cildin yüzeyinde antioxidan etkili ve üst epidermalin nemlendilmesi ile sınırlı bir aktiftir ve Bakır tuzu (saccharomyces/ copper ferment) olarak bilinmektedir. Bakır Peptidleri ise son derece yüksek teknoloji ürünü, cildin daha alt katmanlarının ve saç köklerinin beslenmesine ve yapılanmasına etkisi olan çok güçlü bir amino asit zinciridir.

  1997 yılında bilim dünyasına sunumu yapıldıktan sonra bir çok farmasötik ürün içeriğinde Bakır Peptidleri kullanılıyor olmakla birlikte Türkiye'de ilk yüksek oranda bakır peptid içeren şampuanı ve saç serumunu yine Dermoday üretmiştir.

  Referans: The effect of tripeptide-copper complex on human hair growth in vitro. Hyun Keol Pyo, Hyeon Gyeong Yoo, Chong Hyun Won, Seung Ho Lee, Yong Jung Kang, Hee Chul Eun, Kwang Hyun Cho and Kyu Han Kim. Department of Dermatology, College of Medicine, Seoul National University, Korea. Archives of Pharmacal Research.Pharmaceutical Society of Korea.Volume 30, Number 7 / July, 2007.

  Doç. Dr. Figen TIRNAKSIZ. Yıl: 2006 Cilt: 2 Sayı:17 "Kozmetik Ürünlerde Kozmesötik Olarak Antioksidanların, Peptit Ve Proteinlerin Kullanımı Ve Önemi". Eczacılık Teknolojisi Bölümü, Farmasötik Teknoloji AD, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, ANKARA

 • Mobilite
 • Güvenli
 • Hızlı Kargo
 • Kolay İade
 • Güvenli Ürün
 • Ürün Danışmanı
DERMODAY DÜNYASI
DERMODAY DÜNYASI
Her insan dış görünüşü ve fiziksel özellikleri ile birbirinden farklıdır. Güzellik algısı ülkeden ülkeye, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kozmetik ürünlere gösterilen tercihler kişiler arasındaki farklılığı ifade eder.
DERMODAY ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI: 0 800 314 10 26